Czy warto kupić komputer Apple Mac mini?

Czy warto kupić komputer iMac Pro?
2 lipca, 2018
Dlaczego warto wybrać Macbook Air?
2 lipca, 2018

Czy warto kupić komputer Apple Mac mini?

Nie każdy potrzebuje komputera iMac lub chce go kupić. Mac mini firmy Apple może być dobrą alternatywą dla komputera iMac ze względu na dość atrakcyjną cenę oraz porządne podzespoły które znajdziemy w sprzęcie firmy Apple. Mac mini jest już od dłuższego czasu, ale z jakiegoś powodu wciąż jest cieniowany przez bardziej znane rodzeństwo. To wstyd, ponieważ może to być doskonała alternatywa dla komputerów MacBooks i iMacs dla właściwego użytkownika.

 

Mac mini i jego wygląd

Tak naprawdę nie ma nic złego w wyglądzie obecnego komputera Mac mini, ale gdybyśmy mieli pierwszą poważną rewizję po prawie czterech latach, to byłoby wspaniale, gdyby miała ona również ładny wygląd. Cieńsze, mniejsze i cichsze. Czy to zbyt wiele, by o to prosić?

Stara plotka z początku 2017 roku sugerowała, że wysokiej klasy Mac mini „nie będzie już tak miniaturowy”, co skłoniło ludzi do przyjęcia założenia, że dodane zostaną bardziej wydajne komponenty, wymagające więcej miejsca na lepsze chłodzenie.

 

 

Specyfikacja Mac mini

Jedną z rzeczy, które najbardziej chcielibyśmy zobaczyć na komputerze Mac mini 2018, jest modernizacja jego komponentów, co uczyniłoby z niego olbrzymią mini maszynę konkurencyjną w stosunku do innych komputerów o niewielkich rozmiarach, takich jak Asus VivoMini i Intel NUC, które zostały zmodernizowane odpowiednio do procesorów Intel Core siódmej i ósmej generacji.

Na początek chcielibyśmy zobaczyć nowszy procesor CPU niż układ scalony czwartej generacji obecnego komputera Mac mini. Odświeżenie silikonu umożliwiłoby korzystanie z nowoczesnych funkcji, takich jak Thunderbolt 3 (USB-C), Display Port 1.2 i wideo 4K, a także znacznie zwiększyłoby moc komputera Mac mini 2018 w porównaniu z poprzednimi modelami.

Według doniesień w 2018 roku firma Apple planuje wypuszczenie na rynek trzech komputerów Mac z niestandardowymi koprocesorami, choć wątpimy, czy Mac mini, nawet jeśli zostanie udostępniony, zostanie dołączony do zestawu.

Poprzedni Mac mini był wyposażony w pamięć RAM o pojemności 4 GB i choć może to pozostać, chcielibyśmy zobaczyć bazę 8 GB pamięci RAM, tak jak w przypadku MacBooka Air.

 

Mysz i klawiatura w zestawie

Mac mini cieszy się reputacją najbardziej kompaktowego i ekonomicznego komputera Apple, ale znany jest również z braku w zestawie (choć niezbędnych) akcesoriów. Magic Mouse 2 i Magic Keyboard można nabyć tylko oddzielnie od samego komputera Mac mini. Oznacza to, że trzeba będzie doprecyzować dodatkowy koszt części, które są wymagane do korzystania z niego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *